Responsive layout

Skarpety  Jest 2 produktów.

Skarpety

Dlaczego skarpety czy skarpetki?

Dlaczego nie boso jak kiedyś?

Za nim skarpety stały się stałym i nieodzownym elementem codziennego ubioru to wpierw chodzono na boso. Następnie, aby izolować stopę od butów i chronić przed zimnem „zawiązywano” na stopach onuce, które będąc źle „oplecione” na stopie powodowały nieprzyjemne otarcia aż do k...

Skarpety

Dlaczego skarpety czy skarpetki?

Dlaczego nie boso jak kiedyś?

Za nim skarpety stały się stałym i nieodzownym elementem codziennego ubioru to wpierw chodzono na boso. Następnie, aby izolować stopę od butów i chronić przed zimnem „zawiązywano” na stopach onuce, które będąc źle „oplecione” na stopie powodowały nieprzyjemne otarcia aż do krwi, brrr….

Na całe szczęście powstały skarpety męskie, skarpety damskie, skarpety dziecięce, skarpety młodzieżowe i skarpety unisex.

Zastosowany materiał w skarpetkach zależy od ich przeznaczenia, czy też okazji.

Podczas uprawiania sportów mamy skarpety sportowe wzmacniane w odpowiednich częściach stopy.

Skarpety garniturowe przeznaczone są do butów wizytowych. Bardzo często są one wykonane w dużej procentowej części z bawełny wraz z dodatkami poliamidu, nylonu czy spandexu (lycra, elastan), aby nadać odpowiedniej elastyczności i dobremu przyleganiu do stopy, elegancji i szyku.

Skarpety do butów górskich i narciarskich w swoim składzie mają więcej wełny.

Skarpety specjalistyczne do zadań specjalnych zawierają włókna techniczne typu coolmax.

To uniwersalne włókno poliestrowe wynalezione przez firmę DuPont jest stosowane w procesie produkcji bielizny termoaktywnej. Chodzi o zachowanie dobrej wentylacji stopy odbierania potu z jednoczesnym zachowaniem suchej, a nie przesuszonej skóry.
Zaawansowana technologia produkcji pozwala dziś na tworzenie skarpet z właściwościami antybakteryjnymi, antygrzybicznymi i antyzapachowymi. Dla wygody produkowane są również skarpety z płaskimi szwami, które zapobiegają obtarciom stóp, a ściągacze w górnej części zapobiegają osuwaniu się skarpety ze stopy.

Skarpety muszą być wygodne. Ich zadaniem jest ochrona przed zimnem oraz otarciami stóp. Mają za zadanie również izolację stopy od obuwia.

Skarpety produkowane są w czterech podstawowych długościach.

Skarpety bardzo długie to zakolanówki.

Skarpety długie to podkolanówki, które znajdziesz klikając w link poniżej

https://koronkowa.pl/267-podkolanowki-damskie-lycra

Skarpety standardowe do około 8 cm poza kostkę.

Stopki czy potocznie mówiąc zakostki sięgają połowy kostki, a wybierzesz sobie je tutaj.

https://koronkowa.pl/386-stopki-zakostki-damskie

Są też skarpety ze specjalnym przeznaczeniem zdrowotnym dla osób z problemami z nogami, które nie uciskają lub specjalnie są stworzone właśnie do uciskania. Bardzo popularne dla dzieci są skarpety antypoślizgowe.

Należy pamiętać, że skarpety z jonami srebra z właściwościami anty- opisanymi powyżej swoje zdolności mogą stracić już po 10 praniu.

Jak zawsze zaznaczamy, że jakość naszych produktów jest firmowana rodzimą polską produkcją.
Mamy nadzieję, że ta krótka podpowiedź przyczyni się u Państwa w dokonaniu właściwych wygodnych dla stóp wyborów.

Więcej
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów