Bielizna damska

Skarpetki nieuciskowe – w jakich zawodach okażą się niezbędne?

Wygodne skarpetki nieuciskowe pozwolą zadbać o komfort nawet podczas wielogodzinnej pracy w pozycji stojącej. W niektórych zawodach są szczególnie polecane, ale należy po nie sięgnąć również w przypadku wybranych dolegliwości zdrowotnych. Wybierz idealne dla siebie skarpetki nieuciskowe i sam odkryj ich najważniejsze zalety!

Skarpetki bezuciskowe – przykładowe zawody, w których są obowiązkowe

Ten charakterystyczny rodzaj skarpet doskonale sprawdza się przede wszystkim w przypadku osób, które przez wiele godzin pracują w jednej pozycji. Niestety, panowie często bagatelizują kwestię wygody i nie przywiązują wagi do wyboru odpowiednich elementów garderoby. Tymczasem dzięki skarpetkom nieuciskowym można w pełni skupić się na obowiązkach zawodowych, a po skończonej pracy nie trzeba zmagać się z opuchlizną nóg lub problemami z krążeniem. Są one polecane między innymi kierowcom, którzy przez dłuższy czas pozostają w tej samej pozycji. To także dobry wybór dla osób pracujących na stojąco, w tym chociażby dla fryzjerów. Jednocześnie skarpetki bezuciskowe świetnie sprawdzają się w przypadku zawodów kojarzących się z ciągłym ruchem. Koniecznie powinni po nie sięgać kurierzy i listonosze, którzy każdego dnia pokonują spore dystanse. Zwykłe skarpety z uciskiem mogłyby doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, a codzienne wchodzenie po schodach okazałoby się znacznie większym wyzwaniem. Bezuciskowe modele są także zalecane w przypadku osób pracujących fizycznie. Magazynierzy lub dostawcy koniecznie powinni zadbać o swój komfort – pod wpływem dźwigania cięższych paczek skarpety o gorszej jakości jeszcze mocniej wpijają się w skórę.

skarpety
skarpety

Skarpetki bezuciskowe – zalecenia zdrowotne

Regularne noszenie skarpetek nieuciskowych zaleca się także w przypadku wielu dolegliwości zdrowotnych. Przede wszystkim są one dobrym wyborem dla osób zmagających się z problemami krążeniowymi. Ponieważ nie uciskają łydek, pozwalają zadbać o zachowanie prawidłowego krążenia krwi. Skarpety nieuciskowe powinny być również obowiązkowym zakupem dla kobiet w ciąży. W tym szczególnym stanie bardzo często pojawiającą się dolegliwością są puchnące nogi – dodatkowy nacisk mógłby doprowadzić do jeszcze większego dyskomfortu. Ponadto, ten rodzaj skarpet sprawdza się w przypadku problemów z żylakami. Należy również wspomnieć o osobach zmagających się z cukrzycą, które często walczą z problemem tak zwanej stopy cukrzycowej. Ucisk w okolicach kostki czy łydki mógłby dodatkowo spotęgować dolegliwości związane z niedostatecznym ukrwieniem, w skrajnym przypadku doprowadzając do pojawienia się owrzodzeń.

skarpety
skarpety

Zanim wybierzesz dla siebie odpowiednie skarpetki bezuciskowe, zwróć uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. Warto postawić na produkty wykonane z naturalnych dzianin, na przykład z przewagą bawełny czy bambusa, z niewielkim dodatkiem włókien elastycznych. Takie skarpetki świetnie sprawdzają się nawet w cieplejsze dni, ponieważ pomagają zadbać o dobrą cyrkulację powietrza.Notice: compact(): Undefined variable: limits in /home/koronkow/public_html/koronkowa/blog/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 853

Notice: compact(): Undefined variable: groupby in /home/koronkow/public_html/koronkowa/blog/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 853

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *