Ciekawostki

Czy mogę spać w staniku – biustonosz?

To, w jakich warunkach śpimy oraz co ubieramy do łóżka, ma duży wpływ na komfort oraz jakość snu. Wiele pań decyduje się na to, aby w nocy zakładać do spania biustonosz. Inne jednak dziwią się, jak to możliwe i czy nie ma to negatywnego wpływu na zdrowie. Przekonaj się, czy można spać w staniku.

Czy spanie w biustonoszu jest zdrowe?

Pierwszym najczęściej pojawiającym się pytaniem dotyczącym spania w staniku jest kwestia jego wpływu na zdrowie każdej kobiety. Wiele pań obawia się tego, w jakiej kondycji będą ich piersi wraz z biegiem lat. Wpływ grawitacji, utracona jędrność, mało atrakcyjny wygląd to tylko część zmartwień. Dlatego część z nich decyduje się na to, aby kłaść się do łóżka właśnie w założonym biustonoszu. Jednak nie jest to wcale korzystny sposób na utrzymanie biustu w dobrej kondycji. Choć przeprowadzone są badania na temat wpływu spania w staniku i nie ma w nich wskazanych wyraźnych zaleceń, aby to robić, jeśli chcemy – zadbajmy o odpowiednio dobrany biustonosz.

W jakim staniku można spać?

Na co dzień mamy do wyboru szeroki wachlarz możliwości. Bez problemu dobierzemy dla siebie stanik usztywniany, biustonosz miękki czy sportowy. Znajdziemy dowolny model, który sprawi, że biust będzie wyglądać atrakcyjnie zarówno w t-shircie, jak i eleganckiej, dopasowanej sukni wieczorowej.

Co zatem z kwestią spania? Jeśli już decydujemy się na to, aby kłaść się do łóżka w bieliźnie, postawmy na jej odpowiedni dobór. Najważniejszą zasadą jest zwrócenie uwagi na to, by biust nie rozchodził się na boki, a był lekko ograniczony i zebrany. W tym przypadku nie chodzi o jego atrakcyjne wyeksponowanie oraz wymodelowanie. Biustonosz do spania powinien pozostać lekko luźny pod spodem, aby zapewniał maksymalną wygodę. Nie musi on – jak w przypadku tego codziennego – unosić piersi.

Pamiętaj również o zwróceniu uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany. Tkanina powinna być przyjazna dla skóry, aby ograniczać wszelkie otarcia czy dyskomfort.

Biustonosz miękki Gaia Maddalena BS 75

Spanie w staniku – czy jest to wygodne?

Zwolenniczki spania w biustonoszu nie mają problemu z tym, aby kłaść się do łóżka, mając ubrany stanik. Jednak przeciwniczki tego rozwiązania dziwią się, że jest to w ogóle wygodne. Z pewnością to kwestia przyzwyczajenia oraz nawyków. Dlatego, aby zagwarantować sobie komfortu spania, wystarczy, że zadbamy o przewiewny, naturalny materiał, z którego uszyto biustonosz, a także luźny, delikatny fason, który subtelnie zbiera piersi.

Szkodliwy wpływ spania w staniku

Krążą także informacje na temat negatywnego wpływu noszenia stanika w nocy na zdrowie i samopoczucie kobiet. Jeśli wybierzemy zbyt dopasowany, opięty biustonosz, ograniczymy tym samym pracę węzłów chłonnych, co może zaszkodzić organizmowi. Ucisk pod pachami dodatkowo powoduje spowolnienie krążenia krwi w tym obszarze. Ponadto wysoka temperatura ciała, która wynika z noszenia biustonosza bez przerwy, niekiedy powoduje nadmierne powstawanie komórek nowotworowych. Trzeba zatem z rozwagą dobierać bieliznę na noc, pamiętając o wszelkich zasadach higieny.Notice: compact(): Undefined variable: limits in /home/koronkow/domains/koronkowa.pl/public_html/blog/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 853

Notice: compact(): Undefined variable: groupby in /home/koronkow/domains/koronkowa.pl/public_html/blog/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 853

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *