Ciekawostki

Stringi – kto nosił je pierwszy?

Stringi przebojem wdarły się do bieliźniarskiego świata. Szacuje się, że stanowią około 30% wszystkich kupowanych przez Panie majtek. Czy wiesz, jaka jest ich historia i kto pierwszy zaczął je nosić? Dzisiaj o tym opowiemy.

Stringi jako nietypowy prezent

Ciężko jest z całą pewnością stwierdzić, kto po raz pierwszy stringi zaprojektował i założył. Wiadomo jednak, że miało to miejsce ponad 40 lat temu. Mówi się, że te skąpe majtki pojawiły się po raz pierwszy na wybiegu, noszone przez brazylijską modelkę Rose de Primallio. Stało się to całkowicie przypadkiem, kiedy kobieta musiała samodzielnie stworzyć majtki na swój pokaz z bardzo niewielkiego skrawka materiału. Za ojca stringów uważa się jednak Rudiego Gernreichowa, austriackiego projektanta, który stworzył ten element garderoby w formie prezentu ślubnego dla swojej przyjaciółki w 1974 roku. Z całą pewnością można stwierdzić, że był to strzał w dziesiątkę. Bielizna składająca się z trzech sznurków po dzień dzisiejszy jest jednym z najczęściej kupowanych prezentów z okazji zawarcia związku małżeńskiego.

Stringi Modo nr 36

Popularność stringów rosła bardzo szybko

Zarówno sytuacja brazylijskiej modelki, jak i pomysł austriackiego projektanta były jednorazowe. W jaki sposób więc stringi zyskały popularność i podbiły serca kobiet? W 1974 roku z okazji otwarcia centrum handlowego Le Petite Centre w Nowym Orleanie zaprezentowano całą kolekcję tej skąpej bielizny. Możliwe, że to właśnie z tego wydarzenia Rudi Gernreich zaczerpnął inspirację. Choć publiczności bardzo przypadły do gustu kuse majteczki pokazywane w Nowym Orleanie, to prawdziwy skok popularności nastąpił dopiero w 1977 roku. Austriacki projektant stworzył całą kolekcję stringów, które zaczął sprzedawać w formie strojów kąpielowych. Taka propozycja najbardziej do gustu przypadła Brazylijkom, które zaczęły masowo nosić stringi na brazylijskich plażach. W Europie jednak pojawienie się w nich w miejscu publicznym dalej jest kontrowersyjne. Na naszym kontynencie lepiej jest schować je pod ubraniem.

Kto więc pierwszy nosił stringi?

Historia wskazuje, że pierwszą kobietą noszącą stringi była Brazylijka Rose de Primallio. Nie można jednak zapominać także o legendach związanych z powstaniem majtek z trzech sznureczków. Mówi się, że ich dzieje sięgają nawet 1939 roku, kiedy to zabroniono tancerkom erotycznym występować nago. Stworzono więc idealny rodzaj bielizny. Kobieta naga już nie była, ale prawie wszystkie części ciała dalej pozostały odkryte. Przed latami 70. nigdy jednak nie opuściły klubów nocnych i kabaretów. Historia pokazuje nam, że stringi zostały stworzone po to, by nosząca je kobieta wyglądała seksownie i uwydatniała swoje kobiece kształty. W dalszym ciągu taka konwencja dominuje na terytoriach Ameryki Południowej.

Stringi modo nr 50

W Europie jednak stringi są bielizną, którą powinno się nosić pod ubraniem. Wyraźnie mówi o tym savoir-vivre. Wykorzystuje się ich niewidoczność pod odzieżą, dzięki czemu są popularnie noszone pod obcisłymi elementami. Chociaż projektanci wymyślili dla nich całkowicie inne zastosowanie, to jednak nie przyjęło się ono u nas.Notice: compact(): Undefined variable: limits in /home/koronkow/domains/koronkowa.pl/public_html/blog/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 853

Notice: compact(): Undefined variable: groupby in /home/koronkow/domains/koronkowa.pl/public_html/blog/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 853

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *