Ciekawostki

Studniówkowe zwyczaje, czyli czerwona bielizna i obowiązkowa podwiązka

Ostatnia wielka zabawa przed maturą to wyjątkowa impreza dla każdego licealisty. Piękne kreacje, wymagające fryzury oraz bielizna, o doborze której w znacznej mierze decyduje tradycja – oto kwestie niezwykle istotne dla każdej uczestniczki studniówki.

By nie zapeszyć…

Bal przyszłych maturzystów rządzi się swymi prawami. Tuż przed najważniejszym w życiu egzaminem każdy wychodzi przecież z założenia, że szczęściu trzeba pomóc. Jak? Najlepiej poprzez dopasowanie się do tradycji oraz uszanowanie dobrze znanych zwyczajów. Nic więc dziwnego, że przy tej wyjątkowej okazji nawet najmniej przesądne osoby zaczynają przestrzegać wypracowanych przed laty zasad postępowania.

Pomyślność zapewnić ma m.in. rezygnacja ze ścinania włosów między studniówką a egzaminem dojrzałości, noszenie na ręce czerwonej niteczki oraz nie mylenie kroku w czasie tańca. Warto też w czasie imprezy mieć przy sobie coś pożyczonego – najlepiej od osoby mądrej, posiadającej ogromną wiedzę. Młodzi mężczyźni pastują buty w jedną stronę, podczas gdy ich koleżanki koncentrują się na tych elementach garderoby, które – choć ukryte pod sukniami i spódnicami – będą podczas balu odgrywać rolę niezwykle ważną.

Czerwień – kolor niezwykły

Dla przyszłych maturzystek najważniejszym elementem studniówkowej stylizacji staje się bielizna. Choć pozostaje ona niewidoczna, odgrywa rolę bardzo ważną. Majtki, zakładane najpierw na bal, a następnie na maturę, koniecznie powinny mieć kolor czerwony. Ta barwa zapewnia poczucie pewności siebie, a ono w stresowych sytuacjach przyda się bez wątpienia.

Czerwień jest również symbolem walki oraz szczęścia, które przyda się każdemu z nas. Figi lub stringi utrzymane w takiej kolorystyce są jednocześnie bardzo eleganckie. Dzięki temu każda licealistka będzie się mogła poczuć wyjątkowo w trakcie tak ważnego wydarzenia, jakim jest zabawa urządzana na sto dni przed maturą.

Jakie dodatki warto wybrać? Dla miłośniczek mody, stawiających jednocześnie na wygodę, doskonałym rozwiązaniem będą majtki Wolbar Zorba. Wykonane z tiulu haftowanego maszynowo, dodatkowo podszyte w kroku miękką bawełną, łączą piękny wygląd z troską o komfort.

Podwiązka i jej moc

Podwiązka założona na lewą nogę, staje się kolejnym amuletem mającym zapewnić młodej damie powodzenie podczas zbliżających się testów. Ta część kobiecej garderoby ma wyjątkową siłę. Białe tasiemki nie bez powodu zdobią nogi panien młodych, czerwone – uda uczestniczek balów organizowanych przed maturą. Ten talizman może stać się jednocześnie wspaniałą ozdobą dla każdej kobiety. Kusząca tasiemka może się pięknie prezentować w połączeniu z pończochami samonośnymi, doskonale pasuje też do eleganckich, gładkich i jedwabistych rajstop.

Przesądy związane z tak ważną imprezą, jaką jest studniówka, mogą przybierać różne formy. I choć na długiej liście tradycyjnych „zadań”, z jakimi trzeba się uporać przed maturą, pojawia się m.in. łapanie dyrektora za kolano i wchodzenie na Giewont, wciąż największym zainteresowaniem cieszą się te przesądy, które mają związek z bielizną zakładaną przed dziewczęta na przedmaturalny bal.Notice: compact(): Undefined variable: limits in /home/koronkow/public_html/koronkowa/blog/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 853

Notice: compact(): Undefined variable: groupby in /home/koronkow/public_html/koronkowa/blog/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 853

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *