Poradniki

Garderobiany poradnik

Nie potrafisz odnaleźć się w swojej garderobie? Ciągle uważasz, że masz za mało miejsca na ubrania? A może Twoim problemem jest pognieciona odzież, której nie przechowujesz we właściwy sposób? Zapoznaj się z naszym krótkim poradnikiem i wprowadź zmiany do swojej garderoby!

Pozbądź się starych ubrań

Większość kobiet skarży się na zbyt dużą ilość ubrań, która uniemożliwia utrzymanie porządku. W rzeczywistości bardzo wiele z nich po prostu nie jest już nam potrzebna i jedynie zajmuje miejsce w naszych szafach. Bluzki, sukienki, swetry czy spodnie, najlepiej rozłożyć na kanapie lub podłodze i dokładnie się im przyjrzeć. Jeśli którychś z ubrań nie miałaś na sobie od dwóch lub trzech lat, warto się ich pozbyć. Nie oznacza to, że należy je wyrzucić – starą odzież można ponownie wykorzystać, na przykład przeznaczając na szmatki do ścierania kurzu. Ubrania w lepszym stanie najlepiej zostawić w przeznaczonych do tego punktach lub po prostu sprzedać przez Internet.

Jak prawidłowo przechowywać biustonosze?

Niektóre panie mają problem z odpowiednim przechowywaniem bielizny, co również powoduje bałagan w garderobie. Szczególną uwagę należy zachować w przypadku staników. Usztywniane biustonosze muszą być ułożone w szafie na płasko. Ich zwijanie na pół i wywijanie miseczek nie jest dobrym pomysłem, ponieważ najczęściej powoduje nieestetyczne odkształcenia. Najlepiej układać jeden biustonosz na drugim, wtedy zyskamy sporo miejsca i łatwiej nam będzie wszystko znaleźć.

Biustonosz Balkonetka Ava 1559 White

Segregacja majtek – o czym należy pamiętać?

Trzymasz wszystkie swoje majtki w jednej szufladzie i często masz problem ze znalezieniem konkretnej pary? Wystarczy w odpowiedni sposób je posegregować, aby zapomnieć o tym kłopocie. Najlepszym rozwiązaniem jest podzielenie bielizny pod kątem rodzaju. Co za tym idzie, warto ułożyć osobne grupy zabudowanych majtek, standardowych fig, stringów i bielizny na specjalne okazje. Warto sięgnąć po specjalne organizery z przegródkami, które są niezastąpione podczas uporządkowywania drobnych elementów garderoby. Ważne jest także, aby ułożone majtki nie były za bardzo ściśnięte, co mogłoby uszkodzić delikatniejsze, koronkowe modele.

Stringoszorty Ewana N 79

Garderoba przygotowana na porę roku

W dobrze zaaranżowanej garderobie powinien obowiązywać podział na ubrania przeznaczone na konkretne pory roku. Zimowe czapki, szaliki i rękawiczki powinni mieć swoje miejsce z dala od letnich sukienek i kapeluszy. Należy także pamiętać o tym, aby po sezonie dokładnie wyczyścić poszczególne akcesoria, przygotowując je na przyszły rok. Ta zasada dotyczy również odzieży wierzchniej oraz obuwia – nie powinno się wkładać do szafy brudnych ubrań i butów.

Czapka AJS 36-507

Porządek w garderobie znacznie ułatwia znalezienie konkretnych ubrań, dlatego warto o niego zadbać. Dzięki odpowiedniemu ułożeniu poszczególnych elementów odzieży zapewnisz im właściwe przechowywanie, co pozwoli na dłużej zachować ich formę. Prawidłowa segregacja ubrań i bielizny jest kluczem do zaaranżowania komfortowej garderoby.Notice: compact(): Undefined variable: limits in /home/koronkow/public_html/koronkowa/blog/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 853

Notice: compact(): Undefined variable: groupby in /home/koronkow/public_html/koronkowa/blog/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 853

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *