Poradniki

Pranie koronkowej bielizny – 4 porady

Koronka to bardzo delikatny materiał, jaki od dawna wykorzystywany jest w świecie mody, a w tym bielizny. Może być jedynie dodatkiem albo głównym materiałem, z którego została uszyta. Jak powinnaś o nią zadbać? Poniżej przedstawiamy 4 porady, o jakich należy pamiętać.

1. Ręczne pranie koronkowej bielizny. Dlaczego warto?

Tak wyjątkowe materiały jak koronki powinny być prane ręcznie. Wystarczy, że dotkniesz swojej bielizny, a zrozumiesz, że szybkie wirowanie w pralce może z czasem zniszczyć tą delikatną tkaninę. Ręczne pranie w szczególności dotyczy bielizny, która w całości utkana została z koronki, tak jak Stringoszorty Ewana. W praniu mogłyby się zdeformować oraz porozciągać. W ten sposób mamy gwarancje, że nie utraci ona swojego kształtu oraz nie ulegnie zmechaceniu – sprawdź sama.

Stringoszorty Ewana N 79

2. Zabezpieczenie koronkowej bielizny w pralce

Jesteś zbyt zajęta i nie zawsze masz czas na ręczne pranie? Czasami możemy pozwolić sobie na pranie w pralce, jednak musimy wtedy pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności. Tylko w ten sposób koronkowa bielizna będzie długo utrzymywała swoją jakość. Przede wszystkim postaw na odpowiednią siatkę zabezpieczającą, do której będziesz mogła włożyć bardziej delikatne elementy swojej garderoby, takie jak Biustonosz Miękki Gaia lub Komplet DKaren Belinda. Możliwość niszczenia się w praniu maleje, gdyż siatka ograniczy im poplątanie z innymi ubraniami. Ponadto, należy przemyśleć ustawienia pralki – mowa tutaj o wirowaniu oraz ilości obrotów. Im mniej, tym lepiej dla koronkowego materiału.

Biustonosz Miękki Gaia BSM 534 Chantal Maxi

Komplet DKaren Belinda

3. Odpowiednie detergenty i temperatura dla koronkowej bielizny

Pamiętaj, że koronka nie może być prana w wysokiej temperaturze. Pralkę musimy ustawić na maksymalnie 40 stopni Celsjusza. Dla tak subtelnego materiału jest to temperatura najbezpieczniejsza. Dobór pozostałych ubrań należy dokładnie przemyśleć. Bielizna na pewno nie będzie mogła być prana razem z ręcznikami. Natomiast użyty detergent powinien być stworzony z naturalnych składników. Warto zapoznać się z właściwościami hipoalergicznych płatków mydlanych. Pomogą Ci zadbać o koronkę podczas prania delikatnej bielizny.

Figi Lama Laser Cut L-POL 5005 MD-02 S-2XL

Halka Julimex Honey

4. Jak suszyć koronkową bieliznę?

W dużej mierze suszenie koronki zależy od tego, w jaki sposób została ona wyprana. Jeżeli robiłaś to ręcznie, nie powinna być mocno wyciskana, gdyż materiał może się niszczyć. Należy lekko odsączyć nadmiar wody i powiesić bieliznę na suszarce, Najlepiej na dwóch linkach, aby nie dopuścić do jej rozciągnięcia. Podczas prania w pralce, część wody została już odsączona, więc nie ma z nią problemu. Należy postąpić tak samo jak w przypadku prania ręcznego i poczekać, aż bielizna samoczynnie wyschnie.

Koronkowe majtki lub biustonosze to obowiązkowy element garderoby każdej kobiety. Bielizna uszyta z koronki jest niebanalna, uwodzicielska, a zarazem wygodna. Stosując się do powyższych porad, będziesz mogła dłużej cieszyć się jej delikatnością.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *