Bielizna męska, Poradniki

Skarpetki męskie – jak je dopasować do reszty stroju?

Skarpetki to bardzo często niedoceniany element męskiej garderoby. Właściwie dobrane potrafią podkreślić wygląd stylizacji, z kolei ich złe połączenie może ją popsuć. Dla większości mężczyzn fundamentalne zasady dopasowywania skarpet do reszty ubioru nie są znane. Warto jednak zgłębić podstawy ich noszenia, aby nie popełnić modowego faux-pas i dobrze się prezentować.

Jaką długość wybrać?

Podstawową zasadą w przypadku doboru skarpetek jest dopasowanie ich długości do długości nogawki. Wybór długich spodni wiąże się z koniecznością wyboru długich skarpet, które zasłonią męskie łydki w pozycji siedzącej tak, aby nie zaburzyć estetyki całego ubrania. To bardzo istotna kwestia, do której należy stosować się zwłaszcza w formalnych, oficjalnych sytuacjach, gdzie wymagany jest garnitur Z kolei w przypadku stylizacji letnich, odsłaniających nogi (szorty czy też bermudy) należy postawić na skarpetki stopki, ponieważ materiał nie będzie wystawał poza obuwie.

Skarpety Steven Garniturowe Bambus Art.149

Na jaki kolor postawić?

Kolor wybranych skarpet powinien być spójny z kolorystyką spodni oraz butów. W przypadku dopasowania skarpetek do obuwia należy postawić na podobny odcień obu elementów garderoby, co oprócz dobrej prezencji gwarantuje efekt optycznego wydłużenia nóg. Jednak dobranie skarpet do obuwia niekiedy okazuje się problematyczne – wszystko, dlatego że powinny być one tak ciemne jak buty, jednak nie mogą przy tym zbytnio kontrastować z noszonymi przez mężczyznę spodniami. Dla osób lubiących eksperymentować z modą istnieje także bardziej odważne rozwiązanie – dopasowanie skarpet do innego elementu ubioru, znajdującego się powyżej pasa. Zgranie kolorystyki z koszulą, marynarką czy też krawatem jest niebanalnym połączeniem, gwarantującym nieszablonowy oraz ciekawy look.

Skarpety Wola Perfect Man Gładkie W94.N03 Kolor

Skarpety Steven Art.165 Bamboo Męskie

Jaka grubość będzie odpowiednia?

Przy wyborze skarpet należy także zwrócić uwagę na ich grubość, gdyż ma to szczególne znaczenie w aspekcie pór roku. Kryterium decydującym będzie rodzaj oraz gramatura tkaniny użytej do noszonego przez mężczyznę ubrania. Delikatne oraz cienkie materiały skarpetki będą najlepsze latem/wiosną, gdy nie chcemy przegrzewać stóp i stawiamy na jasne, delikatne stroje. Z kolei skarpetki z grubszych materiałów będą idealne na zimę, kiedy zależy nam na odpowiednim cieple. Grubość skarpety uwarunkowana jest także rodzajem nogawki – obcisłe spodnie wymagają cienkich skarpetek, które nie będą się nieestetycznie odznaczać.

Skarpety Steven Art.111

Skarpety to często lekceważony element ubioru. Ich właściwy dobór może jednak dopełnić oraz podkręcić męską stylizację. Warto zatem znać podstawowe, proste zasady dotyczące ich noszenia i wdrożyć je w życie. Dzięki temu każdy mężczyzna będzie mógł się dobrze prezentować, zarówno w sytuacjach oficjalnych, jak i tych z życia codziennego. Umiejętne skomponowanie skarpet z resztą ubioru może stanowić wyróżnienie oraz dyskretny znak rozpoznawczy.Notice: compact(): Undefined variable: limits in /home/koronkow/public_html/koronkowa/blog/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 853

Notice: compact(): Undefined variable: groupby in /home/koronkow/public_html/koronkowa/blog/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 853

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *